ISO 27001 Eğitimi

ISO 27001 Eğitimi (resmi olarak ISO / IEC 27001: 2005 olarak bilinir) bir bilgi güvenliği yönetim sistemi (ISMS) için bir şarttır. Bir İSYS, bir kuruluşun bilgi risk yönetim süreçlerinde yer alan tüm yasal, fiziksel ve teknik kontrolleri içeren bir politika ve prosedür çerçevesidir.

Dokümantasyonuna göre, ISO 27001 Eğitimi , “bir bilgi güvenlik yönetim sisteminin kurulması, uygulanması, çalıştırılması, izlenmesi, gözden geçirilmesi, sürdürülmesi ve geliştirilmesi için bir model sağlamak” amacıyla geliştirildi.

ISO / IEC 27000 ailesi standartları, kuruluşların bilgi varlıklarını güvence altına almalarına yardımcı olur.

ISO / IEC 27001, bir bilgi güvenlik yönetim sistemi (ISMS) gereksinimlerini sağlayan ailenin en iyi bilinen standardıdır.

Gemba Akademı ISO 27001 eğitimi vermektedir. ISO 27001 eğitimleri İstanbul, Sakarya, Konya, Ankara, İzmir, Kocaeli, Mersin, Adana vb. bir çok şehirde verilebilmektedir.

ISO 27001, kâr amacı veya kâr amacı gütmeyen, özel veya kamuya ait, küçük veya büyük boy her türlü organizasyonda uygulanabilir. Bilgi güvenliği alanında dünyanın en iyi uzmanları tarafından yazılmış ve bir organizasyonda bilgi güvenliği yönetiminin uygulanması için bir metodoloji hazırlamıştır. Aynı zamanda şirketlerin sertifikalandırılmasını sağlar; bu da ISO 27001 ile uyumlu bağımsız bir belgelendirme kuruluşunun geliştirildiği anlamına gelir.

ISO 27001, dünya çapında en popüler bilgi güvenliği standardı haline geldi ve birçok şirket onayladı

ISO 27001 nasıl çalışır?

ISO 27001’in odağı, şirketteki bilgilerin gizliliğini, bütünlüğünü ve kullanılabilirliğini korumaktır. Bu, bilgide potansiyel problemlerin olabileceğini (yani, risk değerlendirmesi) bulmak ve daha sonra bu tür sorunların oluşmasını önlemek için ne yapılması gerektiğini (yani, risk hafifletme veya risk tedavisi) belirleyerek yapılır. Bu nedenle, ISO 27001’in ana felsefesi, riskleri yönetmeye dayanmaktadır: risklerin nerede olduğunu bulmak ve daha sonra bunları sistematik bir şekilde ele almak.

ISO 27001’in temel felsefesi, güvenlik olaylarının oluşmasını önlemektir ve büyük ya da küçük her olay, maliyeti artıracaktır. Bu nedenle, onları engelleyerek, şirketiniz çok fazla para kazandıracaktır. Ve en önemlisi ISO 27001’deki yatırım, elde edeceğiniz maliyet tasarruflarından çok daha küçük.

ISO 27001’in uygulanması, şirketleri ana süreçlerini (güvenlikle ilgili olmayanları bile) yazmaya teşvik ederek çalışanlarının kayıp zamanlarını azaltmalarını sağlayarak bu tür durumların çözümüne yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir