Yalin 6 Sigma Sarı Kuşak Eğitimi

Yalın 6 Sigma Sarı Kuşak Eğitimi, iki ayaklı bir iyileştirme prosesidir. Yalın – kullanılan araçlarla sistemde değer katmayan ögelerin ortadan kaldırılması ile düşük maliyet,  zamanında teslimat amaçlarına hizmet ederken, 6 Sigma DMAIC (Define, Measure, Analyze, Improve, Control) metodu ile ürün ve servis kalitesini arttırmayı ve dolayısıyla müşteri memnuniyetini hedefler. Bu iki kavramın birleşmesiyle ortaya çıkan Yalın 6 Sigma etkinlik üzerindeki etkisi dünyaca kabul görmüş bir yönetim stratejisidir.   

Yalın 6 Sigma proses girdilerinin çıktı üzerindeki etkilerini birçok araçla analiz eder ve ispatlanmış etki derecesine göre girdileri kontrol altına alarak çıktı üzerindeki değişkenliği kontrol altına almayı hedefler. Bu arada GİZLİ FABRİKA gibi öngörülmeyen kayıplar su yüzeyine çıkarılarak ortadan kaldırılır.

Yalin 6 Sigma Yesil Kusak

Bu eğitimde amaç Kara Kuşak ve Yeşil Kuşak projelerinde görev alacak personelin problem çözme teknikleri ve yalın araçlar konusunda donanım sahibi olmalarıdır.

Yalın 6 Sigma Sarı Kuşak Eğitim İçeriği

  • Hedef ve verimlilik tanımlar
  • Temel 6 Sigma bilinci
  • Ekip üyelerinin sorumlulukları
  • Proje sınırlarının konulması
  • Temel beklentiler
  • Yalın Problem Çözme Teknikleri

Katılımcı Profili

6 Sigma çalışması yapan firmalardaki karakuşaklar / yeşilkuşaklar tarafından yürütülen projelerde görev alan ekip üyeleri.

Eğitim Süresi: 3 gün

Sertifikalandırma 

Eğitim sonrasında yapılacak olan değerlendirme sınavında 100 üzerinden 70 ve üzeri puan olan katılımcılar “Gemba Akademi Başarı Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır. Yeterli puan alamayan adaylara ise “Katılım Sertifikası” verilecektir.