Kök Neden Analizi Eğitimi

İş hayatında karşımıza çıkan problemlerde yaptığımız klasik hata; en kolay yoldan aksiyon alarak problemlerin üzerini kapatmaktır. Yoğunluk, hızlı reaksiyon gibi sebeplerle kök nedeni tespit etmeden günü kurtarmak sorunların çığ gibi büyümesine ve daha büyük yoğunluklara neden olur. Bireysel yada ekip halinde sistematik bir şekilde kök neden analizi yaklaşımı, işletmelerin kazancı kadar bireylerin kişisel gelişimi açısından da önemlidir.    

Bu eğitimde amaç; problem çözme süreçlerinde doğru analizi yapabilecek ve süreci yönetebilecek uzman personel yetiştirmektir.

KÖK NEDEN ANALİZİ Eğitim içeriği

BU EĞİTİME KİMLER KATILMALI?

Kalite Kontrol ve Kalite Güvence Uzmanları

Ürün veya hizmet kalitesini artırmak ve kalite sorunlarını çözmek için çalışan kişiler, kök neden analizi eğitimi ile sorunların temel nedenlerini belirleyebilirler.

Üretim ve Süreç Mühendisleri

Üretim süreçlerinde karşılaşılan sorunları çözmek ve süreç iyileştirmeleri yapmak için çalışan mühendisler, kök neden analizi eğitimi ile problem çözme becerilerini artırabilirler.

Üretim ve Operasyon Yöneticileri

Üretim ve operasyon süreçlerinde liderlik yapan yöneticiler için kök neden analizi eğitimi, süreç verimliliğini artırmak için önemlidir.

Proje Yöneticileri ve Süpervizörler

Proje yönetiminde veya operasyonlarda karşılaşılan sorunları çözmek için çalışanlar, kök neden analizi eğitimi ile ekiplerine liderlik ederek sorunları kökten çözebilirler.

Bakım Teknisyenleri ve Mühendisleri

Üretim ekipmanlarının bakımı ve onarımıyla ilgilenen kişiler, kök neden analizi eğitimi alarak ekipman arızalarını ve diğer teknik sorunları kalıcı olarak çözebilirler.

Yalın Üretim Uzmanları ve Süreç İyileştirme Uzmanları

Yalın üretim ve sürekli iyileştirme projelerinde çalışanlar, kök neden analizi eğitimi ile süreç sorunlarını belirleyip çözmek için etkin teknikler öğrenebilirler.

İş Güvenliği Uzmanları

İşyerinde güvenlik sorunlarını çözmek ve kazaları önlemek için çalışan kişiler, kök neden analizi eğitimi ile güvenlik sorunlarının kökenini bulabilirler.

Genel Bilgiler

Eğitim Süresi

2 gün

Sertifikalandırma

Eğitim sonrasında yapılacak olan değerlendirme sınavında 100 üzerinden 80 ve üzeri puan olan katılımcılar “Gemba Akademi & Gemba Training Center Başarı Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır. Yeterli puan alamayan adaylara ise Katılım Sertifikası” verilecektir.