Etkili Satış Teknikleri Eğitimi

Etkili Satış Teknikleri Eğitimi, satış işiyle uğraşan herkesin ihtiyaç duyacağı bilgilerle donatılmıştır. Satış; insan psikolojisini anlamayı, beden dilini doğru kullanarak söz ve davranışlarla müşterileri etkilemeyi, müşterilerin isteklerini anlayıp karşılık vermek hatta gerektiğinde pazarlık yapmak için üstün ikna kabiliyeti isteyen kısacası yetenek isteyen bir iştir. Etkili satış teknikleri eğitimi satış ile uğraşan kişilerin müşterileri nasıl etkileyeceğini, kendilerini tanıyıp ileri satış tekniklerini öğrenmelerini sağlar.

Etkili Satış Teknikleri Eğitimi Amacı

Etkili Satış Teknikleri Eğitimi ‘nin amacı katılımcılara sadece teorik bilgiler verilmesi değil, aynı zamanda farkındalık kazandırmak, teknikleri özümsemelerini sağlayarak hayattaki ve satıştaki başarılarını arttırmaktır. Satışla uğraşan kişilerin ürünlere ve hizmete çok hakim olması başarılı bir satışın gerçekleştirilebileceği anlamına gelmez. Çünkü satış yapılan kişinin psikolojisi, istekleri de önemlidir. Başarılı bir satış gerçekleştirmek için bu konuda farkındalık kazanmak ve ikna becerilerine sahip olmak gerekir. Etkili Satış Teknikleri Eğitimi bireylerin insan psikolojisini özümseyip, ikna kabiliyetlerini nasıl kullanacağını öğreten, müşterilerle nasıl bir dil kullanılacağını gösteren bir eğitimdir. Kişilerde beden dilini kullanma ve okuma bilinci kazandırarak müşterilerin isteklerini fark edebilmeyi sağlar. Farkındalık satış için olmazsa olmaz bir kavramdır. Çünkü fark eden kişi fark yaratır.

Etkili Satış Teknikleri Eğitimi öncelikli olarak bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamayı amaçlar. Çünkü hiç şüphesiz kendisini yeterince tanımayan, becerilerinin farkında olmayan bireyler karşısındakini nasıl etkileyip ikna edeceğini bilemez. Katılımcılar eğitim sonunda ileri satış tekniklerini öğrenmiş olurlar.

Etkili Satış Teknikleri Eğitim içeriği

 

İçerik Havuzu

Ayrıca aşağıda yer alan içerik başlıklarından istediklerinizi eğitime ekleyebilirsiniz. Buna  ek olarak tarafınızdan gelen talepler doğrultusunda yeni içerikler de ekleyebiliriz.

İçerik Havuzu

Saha Satış Teknikleri

Satış Sürecinde İletişim Modelleri Müşteri Tipleri

Satış Sırasında Beden Dili Kullanımı

Dinleme Becerileri

Telefonda İletişim ve Satış

SMART Hedef Oluşturma

Müşteri Odaklılık

Profesyonel Görünüm ve İmaj

Satış Kapama Teknikleri

ÖZAF Yaklaşımı

SWOT Analizi

Başarılı Satışçıların Ortak Özellikleri

Kadın ve Erkek Müşterilerin Farkı

Satın Alma Nedenleri

Müşteri İhtiyacını Belirleme

Çatışmayı Uzlaşmaya Çevirmek

Satış Sürecinde İtirazları Karşılama

Soru Sorma Yöntemleri 

Güven Yaratma ve Etkin Dinleme

Müşteriyi İkna Etme

Fayda ve Değer Sunma

Müzakere Teknikleri

Role Play

Satışın Aşamaları Satış Sonrası Hizmetler

Pazarlama İletişimi

 

BU EĞİTİME KİMLER KATILMALI?

Satış Temsilcileri ve Satış Danışmanları

Müşterilere ürün veya hizmet satışı yapmakla görevli kişiler, etkili satış teknikleri eğitimi alarak satış performansını artırabilirler.

Satış Yöneticileri ve Takım Liderleri

Satış ekiplerini yöneten ve satış stratejilerini geliştiren yöneticiler, etkili satış teknikleri eğitimi ile ekiplerinin performansını artırabilir ve satış hedeflerini gerçekleştirebilirler.

Pazarlama Uzmanları

Satışa destek sağlamak ve pazarlama stratejilerini geliştirmek için çalışan kişiler, etkili satış teknikleri eğitimi ile satış süreçlerini daha iyi anlayarak pazarlama stratejilerini uyumlu hale getirebilirler.

Üst Düzey Yöneticiler ve Stratejik Liderler

Şirketin satış ve pazarlama stratejilerini belirlemek için çalışan liderler, etkili satış teknikleri eğitimi ile satış süreçlerinde daha etkin bir strateji oluşturabilirler.

Müşteri Hizmetleri Uzmanları

Müşterilerle doğrudan iletişim kuran ve müşteri memnuniyetini artırmak için çalışan kişiler, etkili satış teknikleri eğitimi alarak müşteri ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilirler.

İş Geliştirme Uzmanları

Yeni iş fırsatları arayan ve müşteri tabanını genişletmek isteyen kişiler, etkili satış teknikleri eğitimi ile satış becerilerini artırarak iş geliştirme hedeflerine ulaşabilirler.

Girişimciler ve İş Sahipleri

Kendi işini kurmuş veya yeni bir girişimi yöneten kişiler, etkili satış teknikleri eğitimi alarak işlerini büyütmek ve müşteri portföylerini genişletmek için satış becerilerini geliştirebilirler.

Genel Bilgiler

Eğitim Süresi

2 gün

Sertifikalandırma

Eğitim sonrasında yapılacak olan değerlendirme sınavında 100 üzerinden 80 ve üzeri puan olan katılımcılar “Gemba Akademi & Gemba Training Center Başarı Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır. Yeterli puan alamayan adaylara ise Katılım Sertifikası” verilecektir.